Hasan Kalyoncu University Hasan Kalyoncu Üniversitesi Web Sayfası
Havalimanı Yolu 8.Km Şahinbey / Gaziantep
Tel:90 (342) 211 80 80, Fax:90 (342) 211 80 81, E-mail: info(at)hku.edu.tr 2008 Hasan Kalyoncu
School of Foreign Languages
School of Foreign Languages

School of Foreign Languages

Hazırlık Okulu

Hazırlık Okulu

Objectives
Hasan Kalyoncu Üniversitesi İngilizce odaklı bir üniversitedir. Bundan dolayı, Yabancı Diller Yüksekokulu, lisans programı tamamen ya da kısmen İngilizce olan bölümlere 1 yıl boyunca dil eğitimi vermektedir.
 
Descriptions
Hasan Kalyoncu Üniversitesi İngilizce odaklı bir üniversitedir. Bundan dolayı, Yabancı Diller Yüksekokulu, lisans programı tamamen ya da kısmen İngilizce olan bölümlere 1 yıl boyunca dil eğitimi vermektedir. Üniversitemizde eğitim alacak bütün öğrenciler ‘Muafiyet Sınavı’na katılırlar. Öğretim yılı başında yapılan Muafiyet ve Seviye Belirleme sınavında İngilizce Öğretmenliği Bölümü için 70, diğer bölümler için ise 65 notunu alan öğrencilerimiz başarılı sayılır ve ilgili bölümlerde lisans programlarına başlarlar. Muafiyet Sınavında yeterli notu alamayan öğrenciler bir akademik yıl boyunca İngilizce bilgilerini istenilen seviyelere ulaştırmak için haftalık 28 saatlik yoğun bir eğitim alarak İngilizce eğitimine devam ederler.
Hazırlık okulunda beş ayrı kur bulunmaktadır. İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ne yerleşip İngilizce hazırlık eğitimi alması gereken öğrencilerin akademik yılsonuna kadar 5. kur olan Advanced seviyesini; Mühendislik Fakültesine ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesine yerleşip İngilizce hazırlık eğitimi alması gereken öğrencilerin ise 4. kur olan Upper-intermediate seviyesini başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Kurlar ve seviyeler şöyledir:
1. Elementary (Temel başlangıç seviyesi)
2. Pre-intermediate (Ön-orta seviyesi)
3. Intermediate (Orta seviyesi)
4. Upper-intermediate (İleri-orta seviyesi)
5. Advanced (İleri düzey seviyesi)