DGS ile Yerleşen Öğrencilerimiz İçin İngilizce Hazırlık Muafiyet Duyurusu | Yabancı Diller Yüksekokulu | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

DGS ile Yerleşen Öğrencilerimiz İçin İngilizce Hazırlık Muafiyet Duyurusu

DGS ile Yerleşen Öğrencilerimiz İçin İngilizce Hazırlık Muafiyet Duyurusu

2020-21 akademik yılında üniversitemiz İngilizce Hazırlık zorunluluğu bulunan bölümlerden birine DGS ile yerleşen öğrencilerimiz için İngilizce Hazırlık Muafiyeti ve Düzey Belirleme Sınavı yapılacaktır.

Sınava girecek öğrencilerimizin isimleri aşağıda belirtilmiştir.

1.Oturum (Yüz yüze)

Tarih: 19.10.2020 Pazartesi

Saat: 14.00-16.00

Yer: SFL301 (Yabacı Diller Yüksekokul Binası 3. Kat)

19 Ekim 2020 Pazartesi günü saat 14.00’da Hasan Kalyoncu Üniversitesi kampüsünde yapılacak olan sınavın ilk oturumu DİNLEME, OKUMA ve YAZMA becerilerinden oluşmaktadır. Bu oturum toplam 2 saat sürecektir.

  1. Oturum (Online)

Yazılı sınavın hemen ardından öğrencilerimizin KONUŞMA becerilerinin ölçüleceği 2. Oturum yapılacaktır.

Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavına girecek tüm öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken noktalar aşağıda verilmiştir:

  • Yüz yüze yapılacak oturumlara katılacak tüm öğrencilerimizin HES kodu alması gerekmektedir. HES kodu olmayan öğrenciler kampüse alınmayacaklardır.
  • Her iki oturuma da katılacak öğrencilerimiz, kimlik tespiti için sınav görevlilerine üzerinde fotoğrafları bulunan kimlik, pasaport veya HKU öğrenci kartlarını göstermek zorundadırlar. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır.
  • Öğrencilerimizin ve öğretim görevlilerimizin sağlığı için Covid-19 tedbirleri kapsamında sınav salonlarımızda tüm gerekli önlemler özenle alınacaktır. Sınav öncesinde, esnasında ve sonrasında tüm katılımcıların maske takması sağlanacaktır.