Hkü Hazırlık Öğrencileri İngiltere'de | Yabancı Diller Yüksekokulu | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Hkü Hazırlık Öğrencileri İngiltere’de

Hkü Hazırlık Öğrencileri İngiltere’de

Üniversitelilerin Başarısı İngiltere’nin Kapılarını Açtı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencileri, eğitimlerinin birinci dönemini başarıyla tamamlayarak HKÜ’nün desteği ile İngiltere’ de üç aylık dil eğitimi almaya hak kazandı.

15 ÜNİVERSİTELİ İNGİLTERE YOLCUSU

Uluslararası temas ve iş birliğini gün geçtikçe güçlendiren HKÜ, yeni düşüncelere ve evrensel görüşe açık, farklı insanlarla ve kültürlerle iç içe mezunlar vermek için düzenlediği farklı programlarla öğrencilerine sosyal ve kültürel değişim fırsatları sunuyor. Bu kapsamda, öğrencilerinin gelişimi ve hayat boyu eğitimlerinin devam edebilmesi için çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya devam eden HKÜ, hazırlık eğitiminin birinci döneminde başarılı olan on beş öğrencisini İngiltere’ye dil eğitimine gönderiyor.

4 FARKLI MERKEZDE DİL EĞİTİMİ ALACAKLAR

Hareketlilik süreçleri başlayan öğrenciler HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile bir araya geldi. Rektör Tamer Yılmaz, İngiltere’de dil eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin sadece kendilerini değil Hasan Kalyoncu Üniversitesini ve Türkiye'yi temsil ettiğini; ülkemizi, şehrimizi ve kültürümüzü iyi tanıtmaları gerektiğini belirtti. Bu fırsatın hayatta çok nadir yakalandığını ve ellerinden geldikçe faydalanmaları gerektiğini dile getiren Yılmaz, öğrencilerden proaktif ve inovatif olmalarını istedi. 
Başarılı olan öğrencileri tebrik eden ve başarı ile uygulanan bu programın devam edeceğini belirten HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Salih Yoğun ise “Hazırlık eğitiminin devamı niteliğinde olan bu program sayesinde öğrencilerimiz İngiltere’de 4 farklı merkezde dil eğitimi alacaklar. Uluslararası akreditasyona sahip olan Yabancı Diller Yüksekokulu’nun sunduğu kaliteli dil eğitimi sayesinde 4 temel beceriyi etkili kullanan öğrencilerimiz 3 ay boyunca alacakları dil eğitiminin yanı sıra çeşitli kampüs dışı etkinlikler aracılığıyla da eğitimlerini sürdürecekler. Hazırlık okulu öğrencileri için sağlanan bu uluslararası fırsattan ötürü Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyetine ve desteğini hiç esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a teşekkür ederim” dedi.