2020-21 Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavı Yönergesi | Yabancı Diller Yüksekokulu | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

2020-21 Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavı Yönergesi

2020-21 Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavı Yönergesi

 Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Yabancı Diller Yüksekokulu

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavı Yönergesi (İndir)

2019-2020 akademik yılında hazırlık eğitimini tamamlayamayan ve yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz 6 Ekim 2020 Salı günü Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavına gireceklerdir. Üniversitemizin 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Güz dönemi için belirlemiş olduğu HİBRİT eğitim modeliyle uyumlu olarak bu sınavın hem yüz yüze hem de çevrimiçi (Online) oturumları olacaktır. Sınava ait oturum bilgileri aşağıdaki gibidir:

1. Oturum (TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN)

6 Ekim 2020 / 9.30 – 11.30 (Yüz Yüze)

6 Ekim 2020 Salı günü saat 9.30’da Hasan Kalyoncu Üniversitesi kampüsünde yapılacak olan sınavın ilk oturumu DİNLEME, OKUMA ve YAZMA becerilerinden oluşmaktadır. Bu oturum toplam 2 saat sürecektir. Sınavın uygulanacağı derslikler ve öğrenci listeleri www.ydy.hku.edu.tr adresinde ilan edilecektir.

2. Oturum (İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN)

6 Ekim 2020 / 13.00 (Yüz Yüze)

6 Ekim 2020 Salı günü saat 13.00’deki 2. oturuma sadece İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencileri katılacaktır. Yüz yüze yapılacak bu oturumda öğrencilerimizin KONUŞMA becerileri ölçülecektir.

 

2. Oturum (İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ DIŞINDAKİ ÖĞRENCİLER İÇİN)

7 Ekim 2020 / Çevrimiçi (Online)

Bu oturuma sadece 1. oturumdan en az 60 puan alan İngilizce Öğretmenliği bölümü dışındaki öğrencilerimiz katılacaktır. Bu oturumda öğrencilerimizin KONUŞMA becerileri ölçülecektir. 7 Ekim 2020 Çarşamba günü yapılacak bu oturum çevrimiçi (Online) olacak ve Zoom uygulaması üzerinden randevu yoluyla yapılacaktır. Bu oturuma katılacak öğrencilerimizin listesi ve 2. oturum saati ile ilgili bilgiler www.ydy.hku.edu.tr adresinde ilan edilecektir.

Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavına girecek tüm öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken noktalar aşağıda verilmiştir:

  1. Yüz yüze yapılacak oturumlara katılacak tüm öğrencilerimizin HES kodu alması gerekmektedir. HES kodu olmayan öğrenciler kampüse alınmayacaklardır.
  1. Gerek yüz yüze gerekse çevrimiçi (Online) oturumlara katılacak öğrencilerimiz, kimlik tespiti için sınav görevlilerine üzerinde fotoğrafları bulunan kimlik, pasaport veya HKU öğrenci kartlarını göstermek zorundadırlar. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır.
  1. Yüz yüze yapılacak oturumlarda öğrencilerimizin ve öğretim görevlilerimizin sağlığı için Covid-19 tedbirleri kapsamında sınav salonlarımızda tüm gerekli önlemler özenle alınacaktır. Sınav öncesinde, esnasında ve sonrasında tüm katılımcıların maske takması sağlanacaktır.
  1. Çevrimiçi (Online) yapılacak konuşma sınavı Zoom platformu üzerinden yapılacaktır. Bilgisayar, tablet veya mobil cihazlarınızda Zoom uygulamasının yüklü olduğundan emin olunuz.
  1. Çevrimiçi (Online) yapılacak konuşma sınavına katılacak öğrencilerimizin bilgisayar, tablet veya mobil cihazlarındaki internet erişimlerinin iyi olduğundan ve bu cihazlarında mikrofon ve kameralarının eksiksiz bir şekilde çalıştığından emin olmaları gerekmektedir. Çevrimiçi (Online) sınavda kamerası ve/veya mikrofonu çalışmayan öğrencilerimiz sınava alınmayacaktır. Tüm bu aksaklıklardan doğacak sorunlar öğrencinin sorumluluğundadır.