DGS ile Yerleşen Öğrencilerimiz İçin İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı Duyurusu | Yabancı Diller Yüksekokulu | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

DGS ile Yerleşen Öğrencilerimiz İçin İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı Duyurusu

DGS ile Yerleşen Öğrencilerimiz İçin İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı Duyurusu

2021-2022 akademik yılında üniversitemiz İngilizce Hazırlık zorunluluğu bulunan bölümlerden birine DGS ile yerleşen öğrencilerimiz için İngilizce Hazırlık Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavı yapılacaktır. Öğrencilerimiz için ayrıca bir telafi sınavı yapılmayacaktır.

 Tarih: 24.09.2021 Cuma

Saat: 9.30-12.00

Yer:  Yabacı Diller Yüksekokul Binası, SFL202 nolu derslik

Hasan Kalyoncu Üniversitesi kampüsünde yapılacak olan sınav DİNLEME, OKUMA, YAZMA ve KONUŞMA becerilerinden oluşmaktadır.

Muafiyet ve Düzey Belirleme Sınavına girecek tüm öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken noktalar aşağıda verilmiştir:

Sınavdan önce sınava gireceğinizi ydy@hku.edu.tr adresine mail atarak belirtiniz.

  • Yüz yüze yapılacak sınava katılacak tüm öğrencilerimizin HES kodu alması gerekmektedir. HES kodu olmayan öğrenciler kampüse alınmayacaklardır.
  • Öğrencilerimiz, kimlik tespiti için sınav görevlilerine üzerinde fotoğrafları bulunan kimlik, pasaport veya HKU öğrenci kartlarını göstermek zorundadırlar. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır.
  • Öğrencilerimizin ve öğretim görevlilerimizin sağlığı için Covid-19 tedbirleri kapsamında sınav salonlarımızda tüm gerekli önlemler özenle alınacaktır. Sınav öncesinde, esnasında ve sonrasında tüm katılımcıların maske takması sağlanacaktır.